Home Multi-Head Split Systems Mitsubishi Heavy Industries Bulkhead Systems SRR35ZS-W 3.5KW
  • Previous
    Mitsubishi Electric Multi Split MXZ-4F71VGD 7.1KW (Outdoor Unit)
  • Next
    Mitsubishi Heavy Industries Bulkhead Systems SRR35ZS-W Set 3.5KW
-16%
Mitsubishi Heavy Industries Bulkhead Systems SRR35ZS-W 3.5KW
SRR-ZS-W Series (Only indoor unit)
Cooling: 3.5kW
Heating: 4.3kW
Rated 0 out of 5
0 reviews
SKU: 5867-1
8 in stock
The SRR35ZS-W is a 3.5kW slim ducted indoor unit designed for quiet, efficient heating and cooling of bedrooms, offices, or small living areas.
In stock
  • DELIVERY & RETURN
  • ASK ABOUT THIS PRODUCT
Add to wishlist Add to compare
Share :
DELIVERY AND SHIPPING
RETURNS AND EXCHANGES
Please refer to AIRCONSHOP Terms and Conditons7
Have a question?
  • Description
  • Reviews (0)
Description
Key Features:
  • Series: Slim Ducted (SRR-ZS)
  • Compact low-profile unit for tight ceiling spaces
  • Auto flap control with 4-step airflow adjustment
  • Quiet and energy-efficient operation
  • Optional Wi-Fi control with adaptor (Wi-Fi ready)
  • Ideal for single or multi-split system installations
Technical Specifications:
  • Cooling Capacity: 3.5 kW (0.9 ~ 4.1)
  • Heating Capacity: 4.3 kW (0.9 ~ 5.4)
  • Airflow (H/M/L): 155 / 138 / 120 L/s
  • Sound Pressure Level: 31 / 29 / 27 dB(A)
  • Dimensions (HxWxD): 200 x 750 x 620 mm
  • Net Weight: 18 kg
  • Power Supply: Supplied from outdoor unit
  • Refrigerant: R32
  • Drain Pipe Size: 25 mm OD
  • Connection Method: Flare
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
  • -13%
    Add to wishlist Add to compare Add to cart
    Mitsubishi Heavy Industries Multi Split Systems SCM71ZS-W 7.1W (Outdoor Unit)
    SCM-ZS-W Series
    Cooling: 7.1kW
    Heating: 8.6kW
    Rated 0 out of 5
  • -12%
    Add to wishlist Add to compare Select options
    Mitsubishi Heavy Industries Split Systems DXK09ZSA-W Set 2.5KW
    Avanti Series
    Cooling: 2.5kW
    Heating: 3.2kW
  • -12%
    Mitsubishi Heavy Industries Split Systems SRK35ZSXA-WF 3.5KW (Wifi)
    Avanti Plus Series
    Cooling: 3.5kW
    Heating: 4.3kW
  • -12%
    Mitsubishi Electric Multi Split MXZ-3F54VGD 5.4KW (Outdoor Unit)
    2-3 Port Multi R32 Outdoor Max to 9KW indoor
    Cooling: 5.4kW
    Heating: 7.0kW
  • -12%
    Mitsubishi Heavy Industries Split Systems DXK12ZSA-W Set 3.5KW
    Avanti Series
    Cooling: 3.5kW
    Heating: 3.7kW