Home Bulkhead Systems Air Conditioners Mitsubishi Heavy Industries Bulkhead Systems SRR25ZS-W 2.5KW
  • Previous
    Mitsubishi Heavy Industries Bulkhead Systems SRR25ZS-W Set 2.5KW
  • Next
    Mitsubishi Heavy Industries Bulkhead Systems SRR50ZS-W 5.0KW
-15%
Mitsubishi Heavy Industries Bulkhead Systems SRR25ZS-W 2.5KW
SRR-ZS-W Series (Only indoor unit)
Cooling: 2.5kW
Heating: 3.4kW
Rated 0 out of 5
0 reviews
SKU: 5866-1
7 in stock
The SRR25ZS-W is a 2.5kW slim ducted indoor unit, perfect for discreet heating and cooling of small bedrooms or offices where space is limited.
In stock
  • DELIVERY & RETURN
  • ASK ABOUT THIS PRODUCT
Add to wishlist Add to compare
Share :
DELIVERY AND SHIPPING
RETURNS AND EXCHANGES
Please refer to AIRCONSHOP Terms and Conditons7
Have a question?
  • Description
  • Reviews (0)
Description
Key Features:
  • Series: Slim Ducted (SRR-ZS)
  • Compact low-profile design (270mm height)
  • Auto flap and 4-step air direction control
  • Quiet operation
  • Optional Wi-Fi control with adaptor (Wi-Fi ready)
  • Suited for multi-head or single split applications
Technical Specifications:
  • Cooling Capacity: 2.5 kW (0.9 ~ 3.4)
  • Heating Capacity: 3.4 kW (0.9 ~ 4.8)
  • Airflow (H/M/L): 132 / 120 / 108 L/s
  • Sound Pressure Level: 29 / 27 / 25 dB(A)
  • Dimensions (HxWxD): 200 x 750 x 620 mm
  • Net Weight: 18 kg
  • Power Supply: Supplied from outdoor unit
  • Refrigerant: R32
  • Drain Pipe Size: 25 mm OD
  • Connection Method: Flare
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
  • -12%